Menighedsråd | Rosenvængets Sogn

Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Menighedsråd

Formand Finn Schulz
Telefon: 40 17 33 61
E-mail:  fs@finnschulz.com

Forretningsudvalg, PR-udvalg

 

 

Næstformand Viggo Esager
E-mail: vies@webspeed.dk

Forretningsudvalg, Musikudvalg

 


 

Kasserer og bygningssagkyndig Jan Jull Nielsen
E-mail: jan@janjull.dk

Forretningsudvalg

 


 

Kontaktperson Lars Mortensen
E-mail:  email.to.lamor@gmail.com

Forretningsudvalg

 


 

Menigt medlem Anni Kristensen
E-mail: a.kristensen@privat.dk

PR-udvalg

 


 

Formand for valgbestyrelsen Majbritt Menander
E-mail:  majbritt@menander.dk

 

 


 

Menigt medlem Christel Lund Russell
E-mail: christel.russel@gmail.com

Aktivitetsudvalg

 


 

Menigt medlem Peter Holten
E-mail: pholten@gmail.com 

Musikudvalg

 


 

Menigt medlem Annakarin Ross Agner
E-mail:  anna.ross.agner@gmail.com

 

 


 

Menigt medlem Eva S. Vindekilde
E-mail: jenvind@webspeed.dk

 

 



Menigt medlem Vibeke Viggers Farup
E-mail: vvfarup@icloud.com 

Frihavnskirkerum

 

 

 

Menigt medlem Marie Dahl Kongerslev
E-mail: mkongerslev@gmail.com

 

 

 

Menigt medlem Poul Martin Rasmussen
E-mail: martin.rasmussen.kbh@hotmail.com 

Aktivitetsudvalg, Frihavnskirkerum

 

 


Stedfortræder Anders Grøn
E-mail: anders.groen@gmail.com


Kirkeværge Ulrik Stærbo

 

Udvalg

Aktivitetsudvalg: Christel Lund Russell, Mille Gry Kortland, Poul Martin Rasmussen, Lene Tvilling

Forretningsudvalg: formand Finn Schulz, næstformand Viggo Esager, kasserer Jan Jull Nielsen, kontaktperson Lars Mortensen, præst Rikke Juul og sekretær Karen Hoffritz

Frihavnskirkerum: Rikke Juul, Poul Martin Rasmussen, Anders Grøn, Vibeke Viggers Farup

Musikudvalg: Peter Holten, Anders Grøn, Viggo Esager

PR-udvalg: Anni Kristensen og Finn Schulz

 

Næste menighedsrådsmøde